Rekuperacja

Rekuperacja to rozwiązanie niezwykle popularne w dzisiejszym budownictwie, a wszystko dzięki jej właściwościom energetycznym. Można określić ją mianem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – rekuperator odgrywa rolę wentylatora, jednak posiada dodatkowe systemy służące do wymiany ciepła. Ogromne zalety funkcjonalne powodują, że rekuperacja powietrza jest coraz chętniej stosowana również w starszych budynkach – choć operacja montażu instalacji jest wówczas trudniejsza, to i tak da się osiągnąć zadowalające efekty.

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnych systemów rekuperacyjnych w swoim budynku, sprawdź koniecznie ofertę Klim-Air. Zapraszamy do kontaktu, jeżeli marzy Ci się nowoczesna wentylacja – Poznań to główny obszar naszej działalności, ale nie ograniczamy się do tego rejonu. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj poniższy wpis, w którym zawarliśmy najważniejsze informacje dotyczące rekuperacji!

Na czym polega rekuperacja?

Rekuperacja jest systemem wentylacji pomieszczeń, którego działanie polega na tym, że świeże powietrze napływające z zewnątrz jest ogrzewane za pomocą powietrza wywiewanego. Proces ten odbywa się z wykorzystaniem specjalistycznego urządzenia, czyli rekuperatora, składającego się z dwóch wentylatorów – nawiewnego oraz wywiewnego, a także wymiennika ciepła i filtra powietrza, który uniemożliwia dostanie się wraz z świeżym powietrzem różnego rodzaju zanieczyszczeń. Jest to więc doskonałe rozwiązanie m.in. dla alergików, którzy w ten sposób mogą przestać odczuwać skutki alergii podczas przebywania w swoim domu lub mieszkaniu.

Jak działa rekuperator?

Najprościej rzecz ujmując rekuperator to urządzenie, które z jednej strony pobiera powietrze z wnętrza budynku i wypuszcza je na zewnątrz, a z drugiej strony posiada mechanizm czerpania świeżego powietrza i wtłaczania go do środka. Sercem całej instalacji jest wymiennik ciepła, który ma za zadanie ogrzać zimniejsze powietrze z zewnątrz, wykorzystując do tego celu ciepło powietrza wypuszczanego. Strumienie się krzyżują, co prowadzi do wymiany temperatury. W zależności od rodzaju rekuperatora, jakosci wymiennika ciepła i rozplanowania kanałów przepływu powietrza, wydajność urządzenia może wynieść od 50 do aż do ponad 90 proc.!

Zalety wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Bardzo dużą zaletą rekuperacji, ze względu na to, że pozwala ona na odzyskiwanie energii cieplnej (w przypadku rekuperatorów można powiedzieć o odzyskaniu nawet 95% energii), są obniżone koszty ogrzewania sięgające nawet 40%, w zależności od stosowanej wcześniej technologii ogrzewania. Jest to wiec rozwiązanie, w które warto jest zainwestować pieniądze, ponieważ pozwala na bardzo szybkie odzyskanie poniesionych nakładów i odnoszenie korzyści finansowych w dłuższej perspektywie. Co niezwykle istotne, Istnieje możliwość zamontowania rekuperatorów zarówno w obiektach, które są dopiero budowane, jak i w tych, które już zostały wykończone. W tym drugim przypadku jest to rozwiązanie nieco droższe i trudniejsze w montażu, ale możliwe do zrealizowania.

Te wszystkie cechy rekuperacji sprawiają, że stała się ona niezbędnym elementem wyposażenia wszelkiego rodzaju obiektów, zastępując nieco mniej efektywne rozwiązanie w postaci wentylacji grawitacyjnej, która nie zapewnia odpowiedniego poziomu ochrony przed utratą ciepła, zanieczyszczeniami, a także hałasem.

Klim-Air – profesjonalne usługi, czyli rekuperacja Poznań

Firma Klim-Air spod Poznania oferuje profesjonalne usługi rekuperacji przeznaczone zarówno dla osób prywatnych, które chcą cieszyć się wysokiej klasy systemem wentylacji w swoim domu lub mieszkaniu, jak i firm i instytucji, gdzie takie rozwiązanie pozwala nie tylko na zapewnienie odpowiedniego poziomu komfortu swoim pracownikom i klientom, ale także umożliwia uzyskanie oszczędności, które mogą zostać przeznaczone na inne cele związane z profesjonalną działalnością.

Usługi firmy Klim-Air wyróżnia wysoka jakość i profesjonalizm o czym świadczą uzyskane liczne certyfikaty związane z odbytymi szkoleniami. Klim-Air oferuje konkurencyjne ceny na montaż systemów rekuperacji dzięki dużemu doświadczeniu w tej kwestii uzyskanemu wśród klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Koniecznie odwiedź naszą siedzibę, zadzwoń do nas lub napisz maila na adres podany na stronie internetowej. Jeżeli chodzi o systemy rekuperacji, w Poznaniu posiadamy szereg zadowolonych Klientów, a ich liczba cały czas rośnie. Sprawdź nas, a znajdziemy najlepsze rozwiązanie również dla Ciebie!